Модуль Soft-Pro ERP - Нарахування бонусів
Автоматизація нарахування бонусів
Сучасні методи управління персоналом практично завжди включають в себе грошову мотивацію співробітників. Наша компанія врахувала практику бонус-планів наших клієнтів і пропонує автоматизувати розрахунок бонусів за допомогою документа Нарахування бонусів.
Документ є надійним інструментом розрахунку та передбачає 100% налаштування під політику розрахунку бонусів кожного клієнта.
Чому документ розраховує бонуси краще, ніж Ексель?
Наш документ може розраховувати бонуси за будь-яким заданим алгоритмом для будь-якого співробітника, який бере участь в угоді, і щодо будь-якої бази розрахунку (прибуток, прибуток без ПДВ, кількість контейнерів та ін).
Документ за замовчуванням перевіряє розрахунок бонусів на 12 місяців назад та відображає будь-які зміни в сумі бонусів в поточному періоді. Щомісяця робити таку перевірку вручну дуже складно.
Базові принципи роботи документа
Типовий документ нараховує бонуси виходячи з наступних правил:
- база для нарахування – прибуток без ПДВ або прибуток для бонусів, якщо він включає в себе додаткові відрахування;
- умова включення угоди в розрахунок – угода повинна бути завершена і повністю оплачена клієнтом;
- документ розраховує вартість використання капіталу компанії по кожній угоді / клієнту / менеджеру. Під вартістю капіталу в даному випадку розуміються кошти, спрямовані на кредитування клієнта, помножені на період такого кредитування та ставку відсотка, встановлену для власного капіталу компанії.
Такий розрахунок та його відображення в документі по нарахуванню бонусів наочно показує менеджерам, що власні кошти компанії не є безкоштовним джерелом для кредитування клієнтів, а також враховує ризики власників бізнесу при такому кредитуванні.
Форма документу
Налаштування документу
У картці співробітника для кожної ролі встановлюються тарифні сітки, згідно яких згодом рахуються бонуси:
Тарифні сітки мають період дії (дата с….дата по), а також можуть відображати будь-який алгоритм розрахунку, впроваджений компанією. Наприклад:
- різний відсоток бонусу сейла, якщо він працює за угодою самостійно, і якщо у нього є помічник;
- різний відсоток в залежності від статусу клієнта (новий / старий);
- різний відсоток для різних клієнтів;
- ставка за контейнер/машину;
- понижуючі коефіцієнти при простроченні оплати рахунків клієнтами тощо
Приклад тарифної сітки
Дана тарифна сітка передбачає різні процентні ставки в залежності від суми прибутку по операціях за період нарахування бонусів.
Нами реалізовано безліч різних тарифних сіток та алгоритмів розрахунку бонусів залежно від політики нарахування бонусів, встановлених в компаніях-клієнтах.
Після запису документ Нарахування бонусів або зменшує прибуток по операціях, за якими відбулося нарахування, або формує витрати періоду в розрізі кожного співробітника. Політика віднесення бонусів на витрати визначає компанія самостійно.